Nowy film o Wyszyńskim w ramach Tygodnia

Film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, pokazuje nieznany dotąd szerzej wątek życia i posługi kapłańskiej ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, porucznika AK, kapelana i opiekuna duchowego szpitala powstańczego w Kampinosie w czasie II wojny światowej.

Oglądając film warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny szczegół. Pokazana jest relacje dwóch osób, wyniesionych ostatnio na ołtarze jako błogosławionych, czyli przyszłego Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki ośrodka dla osób niewidomych w Laskach, gdzie się spotkali w czasie, o którym opowiada film.

W filmie zobaczymy Ksawerego Szlenkiera grającego Stefana Wyszyńskiego jak i Małgorzatę Kożuchowską wcielającą się w postać niewidomej Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Sobota, 9 pździernika, godz.12.30 - film: „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” – reż. Tadeusz Syka, kino Helios w Radomiu.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Partnerem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest ENEA Wytwarzanie.

Sponsorzy:  Radmot, Zakład Masarski Krawczyk, Peugeot M.i R.Prasek, Piotr Ciołkiewicz, Marek Włodarczyk, Piekarnia Fogiel & Fogiel, Marco Shoes.