Niedzielny koncert na zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijńskiej

Dziś o 18.00 w radomskiej katedrze Msza święta z okazji XX Dnia Papieskiego oraz koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pawła Szkopa. Koncert poświęcony setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie ostatnim akcentem  tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych - czytamy na stronie chóru (rzawp.pl).

Głównym nurtem działalności artystycznej Zespołu jest prezentowanie programów okolicznościowych w formie widowisk i koncertów oraz oprawa muzyczna uroczystości państwowych i wojskowych. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. Zespół wydał ponad 100 płyt.

Patronat honorowy: Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej - Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia - Radosław Witkowski

Partner Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: ENEA Wytwarzanie.