„Trzy artystyczne odsłony ..."

W czwartek, 8 października zapraszamy na wieczór wspomnień o zmarłym w czerwcu Jerzym Kutkowskim, radomskim artyście plastyku, fotografiku, społeczniku, wychowawcy dzieci i młodzieży, autorze wielu wydawnictw o charakterze regionalnym i artystycznym. Początek o godz. 18.

Podczas wieczoru otwarta zostanie wspomnieniowa wystawa jego prac z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii zatytułowana „Trzy artystyczne odsłony Jerzego Kutkowskiego (1950-2020)".

Ukończył pomaturalne Studium Reklamy w Warszawie oraz studia wyższe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny) na Wydziale Sztuki.Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę wydawniczą i fotografię.

Jerzy Kutkowski miał interesującą drogę zawodową, artystyczną oraz społeczną. W stanie wojennym opracowywał graficznie i kolportował wydawnictwa bezdebitowe. W roku 1981 był wśród założycieli Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, w którym początkowo pełnił funkcję wiceprezesa.

Był także kawalerem Zakonu Rycerzy Bożego Grobu w Jerozolimie, członkiem Komisji ds. Kultury, Mediów i Nowej Ewangelizacji II Synodu Diecezji Radomskiej oraz prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Radomskiej.Interesował się m. in. turystyką, historią sztuki i historią fotografii, a także ochroną zabytków, historią Radomia i regionu radomskiego. Pomimo problemów zdrowotnych wciąż pracował i realizował swoje pasje, pozostając do końca wierny Radomiowi – miastu, w którym się urodził, mieszkał i pracował. Zmarł 18 czerwca 2020 r. w Aninie.

Patronat honorowy: Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej - Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia - Radosław Witkowski

Partner Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: ENEA Wytwarzanie.