Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - podsumowanie

Od 5 do 13 października trwał Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, organizowany przez Stowarzyszenia „Młyńska” i Powiatowy Instytut Kultury. Tradycyjnie uczestniczyć można było w spektaklu teatralnym, seansie filmowy, koncertach, wernisażu czy spotkaniach z ciekawymi gośćmi.

M.in. w tym roku wystąpił  zespół Mazowsze w radomskiej katedrze, otworzyliśmy wystawę „Stworzenie świata” prof. Aleksandra Olszewskiego, obejrzeliśmy film i wysłuchaliśmy świadectwa o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, odbyły się spotkania z ks. prof. Waldemarem Cisło, dr. Robertem Zadurą, historykiem i dyplomatą, oraz z ks. Prałatem Józefem Niżnikiem z sanktuarium w Strachocinie  oraz spotkania z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmüller
W kinie obejrzeliśmy film o objawieniach w Guadalupe „Maryja, Matka Ludzkości” oraz – spektakl teatralny o bł. Rodzinie Ulmów. „Póki mamy czas”
W Dzień Papieski zagrał zespół „Góralska Hora” w Odechowie i na zakończenie tegorocznego Tygodnia w radomskiej katedrze odbył się koncert anMari.

W tym roku współorganizatorami Tygodnie były m.in. radomskie parafie i tu podziękowania Księżom proboszczom, a są to:
- ks. Andrzej Jędrzejewski – parafia św. Stefana na Idalinie
- ks. Marek Janas – parafia św, Brata Alberta na Prędocinku
- ks. Piotr Jaśkiewicz – parafia Chrystusa Nauczyciele na Plantach
- ks. Marcin Andrzejewski – parafia Chrystusa Króla na Gołębowie
- ks. Kazimierz Marchewka – parafia bł. Annuarity na Michałowie
- ks. Krzysztof Ćwiek – katedra radomska pw. Opieki NMP
- ks. Krzysztof Góralski – parafia Zwiastowania NMP w Odechowie
Dziękujemy również p. Andrzejowi Ciesielskiemu dyrektorowi kina Helios.

Dziękujemy dyrektorom biblioteki w Woli Taczowskiej oraz z Gminnego Centrum Kultury i biblioteki w Wolanowie.
Dziękuję dziekanowi Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego profesorowi p. profesorowi Andrzejowi Markiewiczowi - po raz pierwszy wydarzenie Tygodnia odbyło się w Akademickiej Galerii Sztuki (Radom, Galeria Słoneczna)

SPONSORZY  TYGODNIA  KULTURY  CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Grupa PRASEK,  -  Państwo Monika i Robert Praskowie
Państwo Wioletta i Piotr Ciołkiewiczowie